Pitanja i odgovori

Hopetrek Energetski Storage Sistem je rešenje za upravljanje energijom u kući dizajnirano za rezidencijalne korisnike. Njegove ključne komponente uključuju hibridne pretvarače serije SL-A i serije TH-A, baterije serije HB2, HB5 i LB5 i sve-u-jednom serije AIO-SL invertera i baterija. Kupci mogu daljinski nadgledati i upravljati svojim Hopetrek sistemima pomoću mobilne aplikacije Hope Solar. Primarne prednosti Hopetrek sistema su:

Bezbednost: Više tehnologija obezbeđuje pouzdanost proizvoda i obezbeđuje vašu potrošnju energije.

Lako se instalira: Njegov plug-and-plai dizajn značajno smanjuje vreme instalacije.

Pametno: Kontrolišite i gledajte svoju potrošnju/skladištenje energije 24/7 uz Hope Solar APP.

TH-A serija je dostupna u osam modela: 5, 6, 8, 10, 12, 15, 20 i 25 KV.

Pre povezivanja dva invertora paralelno, potrebno ih je povezati na isti broj i model baterija.

Izlaz energije za naizmeničnu struju je 100%, a baterija se puni energijom od 100% do 130%. Svaki višak se iseče.

Da, maksimalna izlazna snaga za svaku fazu je ograničena na manje od 50% nazivne snage i 5 kW. EPS izlaz deli isto ograničenje.

Da, niži napon pokretanja znači ranije pokretanje.

Nakon instaliranja sistema, postoji nekoliko koraka za puštanje u rad, kao što je podešavanje Wi-Fi i konfigurisanje osnovnih postavki invertera. Kada su svi spojevi provereni i svi prekidači su uključeni, i kada PV ulaz pređe napon pokretanja, inverter će ući u status provere i rada. Zatim možete da podesite Wi-Fi ključ preko Hope Solar APP-a da biste konfigurisali vezu sa platformom za nadgledanje. Pored toga, koristeći APP ili LCD ekran, možete lako da konfigurišete osnovna podešavanja, uključujući jezik, datum i vreme i bezbednosni kod u skladu sa vašim lokalnim standardima mreže, kao i kontrolu izvoza ako je potrebno nulto ubrizgavanje.

U hibridnom sistemu, ako je PV snaga veća od kapaciteta pretvarača, višak energije se koristi za punjenje baterije preko DC u DC konverziju. Na primer, sa hibridnim invertorom serije TH-A od 10kV, ako je PV ulaz 13kV, tada se 10kV može pretvoriti u naizmeničnu struju, a preostalih 3kV će puniti baterije.

Ako je 0 kontrola izvoza onemogućena, višak energije će biti ubrizgan u mrežu. Ako je omogućena kontrola izvoza 0, pretvarač će ograničiti proizvodnu snagu da bi to sprečio.

I SL-A serija i TH-A serija hibridnih invertera podržavaju generator.

Koristeći naše baterije, možemo ponuditi produženu garanciju od 10 godina (dodatnih 5 godina) za hibridni inverter i bateriju, obezbeđujući stabilniji sistem za kupca.

Da, i hibridni inverter i serija baterija opremljene su zaštitom IP65, što ih čini pogodnim za spoljašnju instalaciju. Molimo vas da pratite uputstva za instalaciju u vezi sa zahtevima zaštite životne sredine.

Kada je PV veći od opterećenja:

> Režim za samostalnu upotrebu: 1. Opterećenje 2. Baterija 3. Mreža

> Režim napajanja: 1. Opterećenje 2. Mreža 3. Baterija

> Rezervni režim: 1. Opterećenja 2. Baterija 3. Mreža

Kada je PV manji od opterećenja:

> Samo opterećenja

Glavne razlike između invertera na mreži i van mreže su u njihovoj funkcionalnosti i tipovima energetskih sistema koje podržavaju:

> Dizajn i složenost sistema:

Invertori na mreži: Jednostavniji dizajn i instalacija, manje komponenti, nema potrebe za baterijama ili složenim sistemima za upravljanje energijom. Ova jednostavnost često dovodi do nižih troškova i lakšeg održavanja.

Invertori van mreže: Složeniji, zahtevaju upravljanje skladištenjem energije, punjenje baterije i isporuku energije do opterećenja. Obično su im potrebne baterije baterija, kontroleri punjenja i dodatni sistemi za nadzor, što dovodi do većih troškova instalacije i održavanja.

> Nezavisnost i autonomija sistema:

Invertori na mreži: Zavisni od komunalne mreže za napajanje, nemaju nezavisnost od mreže i podložni su cenama komunalnih usluga i prekidima.

Invertori van mreže: Dizajnirani za autonomni rad, obezbeđujući nezavisnost od mreže, posebno korisni u udaljenim oblastima.

> Skalabilnost sistema:

Invertori na mreži: Lako proširivi dodavanjem više solarnih panela i invertera.

Off-Grid invertori: Proširenje zahteva pažljivo planiranje zbog potrebe za povećanjem kapaciteta baterije i eventualno složenijih kontrolnih sistema.

> Regulatorna razmatranja:

Invertori na mreži: Moraju se pridržavati lokalnih propisa i standarda međusobnog povezivanja na mrežu.

Off-Grid Invertori: Podležu propisima o električnoj bezbednosti, ali nude veću fleksibilnost dizajna i rada jer nemaju interakciju sa komunalnom mrežom.

Razumevanje ovih razlika je ključno prilikom planiranja i implementacije sistema solarne energije, omogućavajući pojedincima ili preduzećima da izaberu pravu konfiguraciju sistema na osnovu svojih energetskih ciljeva, zahteva nezavisnosti, usklađenosti sa propisima i budžeta.

Niska proizvodnja energije u solarnim sistemima može biti uzrokovana različitim faktorima kao što su vremenske prilike, temperatura, senčenje, problemi sa inverterom, orijentacija panela i uglovi. Evo raščlanjavanja:

Vreme: Magla, kiša, oblaci i sveukupno loše vreme mogu dovesti do smanjenja proizvodnje električne energije.

Temperatura: Ekstremno visoke ili niske temperature mogu smanjiti efikasnost panela, čime se smanjuje proizvodnja energije.

Senka: Važno je proveriti okruženje lokacije za potencijalne izvore senčenja kao što su drveće, stubovi za struju, rezervoari za vodu, odeća, ptičji izmet i da li prednji paneli pokrivaju zadnje panele. Zapamtite, senčenje čak i na jednom panelu može smanjiti efikasnost celog sistema.

Orijentacija panela: Uverite se da su paneli orijentisani pod najboljim uglom za maksimalnu solarnu proizvodnju, obično najviše između 11:00 i 14:00.

Paneli: Ne preporučuje se povezivanje različitih tipova solarnih panela na isti niz ili MPPT. Oštećena ploča može značajno smanjiti izlaznu snagu sistema. Odmah zamenite sve polomljene panele.

Inverter: Ako je inverter u kvaru, neće proizvoditi struju. Redovno proveravajte radni status pretvarača.

Mreža: Fluktuacije napona/frekvencije mreže mogu uticati na proizvodnju energije. Pouzdan kvalitet mreže je neophodan za nesmetan rad invertera. Fluktuacije u mreži i potrošnja velike snage u blizini mogu uticati na performanse pretvarača, pa čak i uzrokovati greške.

Nizak PV napon ukazuje na nizak napon žice. Ovo može biti zbog labavih ili isključenih DC konektora, nedovoljnog broja PV modula u seriji ili drugih problema. Da biste dijagnostikovali, podesite multimetar na režim napona, povežite crvenu sondu na pozitivnu elektrodu, a crnu sondu na negativnu elektrodu. Ako očitavanje padne u opseg normalnog napona i pozitivno je, PV napon je verovatno normalan.

Korak 1: Povežite pretvarač sa RS232 portom računara preko RS232 porta pretvarača (koji se takođe koristi za WiFi utikač). Ako RS232 port nije dostupan, koristite USB-na-232 konvertor.

Korak 2: Uverite se da je PIN veza ispravna.

Korak 3: Podesite adresu uređaja i tip pariteta (bez provere parnosti) koristeći odgovarajući softver.